حفاظ سرنیزه ای

این حفاظ از سری حفاظ های روی دیوار با طراحی کلاسیک و ایمنی بالا!

درباره این حفاظ

یکی از قدیمی ترین حفاظ های روی دیوار حفاظ سرنیزه ای می باشد. این نوع حفاظ با ساختاری کلاسیک شامل میله های عمودی با فاصله 11 سانتی متر و همچنین دو عدد قوطی افقی در قسمت بالا و پایین خود از ساختاری بسیار مستحکم و ایمن بهره میبرد. این نوع حفاظ در انواع یک سر نیزه و دو سرنیزه و در مدل های سنگین تر بصورت سه سر نیزه ایساخته میشود تمامی مدلهای فوق قابلیت طراحی فرفورژه را در خود دارند. حفاظ سرنیزه اغلب با چهار پهلو 14 ساخته میشود خاصیتی چهار پهلو نبت به قوطی تو پر بودن واستحکام و همچنین طول عمر بسیار بالای آن بوده. بدیل توپر بودن اکسیژن و رطوبت فضایی برای وارد شدن به داخل فلز را ندارد و توانایی فرسایش و زنگ زدگی از آن ها گرفته میشود. اما در مواردی هم بجای پهار پهلو از قوطی استفاده میشود تا وزن و در نهاییت هزینه کاهش پیدا کند!

حفاظ سرنیزه ای

حفاظ سرنیزه ای یکی از قدیمی ترین حفاظ های دیواری موجود در کشور ما است که از دیرباز به عنوان یک محافظ عالی و درجه یک در خانه ها و ادارات شروع به خدمت کرده است. استفاده از این حفاظ دیواری مزیت ‌های بسیار زیادی برای خانه ها و آپارتمان ها خواهد داشت. ورود از آن برای افراد تقریباً غیر ممکن به نظر می رسد. هر چند در نگاه اول به نظر این حفاظ یک حفاظ دیواری ساده و غیر مستحکم دیده می شود، اما این قضیه کاملاً برعکس است. برای تولید حفاظ سرنیزه ای بر خلاف بسیار دیگر از حفاظ های دیواری از مستحکم ترین قطعات فلزی استفاده شده و هر کسی نه توانایی عبور از آن را داشته و نه توانایی بریدن این قطعات را دارد. این حفاظ یک مزیت بسیار ویژه با خود دارد که آن را از سایر حفاظ های آهنی روی دیوار کاملا متمایز می نماید و آن نیز ارتفاع استاندارد بسیار زیاد آن می باشد. شما اجازه استفاده از این حفاظ در ارتفاع بالا را داشته و به نوعی عبور از بالای آن را برای همه ممنوع و غیر ممکن می سازید. این حفاظ در سه نوع حفاظ تک نیزه، دو نیزه و سه نیزه ساخته و بر روی دیوارها نصب می شود. افزایش تعداد نیزه ها باعث افزایش ایمنی کلی حفاظ و البته وزن و میزان فلز استفاده شده در آن خواهد شد و تأثیر مستقیمی روی قیمت تمام شده نیز خواهد داشت. ویژگی ها و مزیت‌ های اصلی این حفاظ به شرح متن زیر می باشد.

طراحی شده توسط صنایع فلزی آهن سازان 09128700940.تاریخ: ادیبهشت 95

مشتری: ۀقلی احمدی

دسته بندی: طراحی و نصب

مکان: تهران

امتیاز:مشاهده سایت پروژه

استحکام حفاظ سرنیزه ای

استحکام یک حفاظ دیواری به دو عامل اصلی در آن بستگی دارد. اولین عامل مواد اصلی به کار رفته در ساخت آن و عامل دوم نیز مربوط به شکل اصلی و طراحی آن می باشد. حفاظ سرنیزه ای با استفاده از میله های فلزی عمودی با فواصل یکسان که معمولاً 11 سانتی متر است به همراه دو میله قوطی یا چهار پهلو در بالا و پایین ساخته می شود. وجود این میله های فلزی با فواصل کم و جوش خوردن آن ها به دو میله افقی دیگر باعث ایجاد یک استحکام تمام نشدنی در آن شده است. تفاوت استفاده از میله افقی توخالی قوطی و یا چهار پهلو توپر نیز در دوام و البته وزن و قیمت تمام شده این حفاظ دیواری خواهد بود. استفاده از چهار پهلو توپر قاعدتاً آن را سنگین تر و قیمت آن را نیز افزایش خواهد داد و در عوض طول عمر این فلز را نیز به شدت افزایش خواهد داد. در میله قوطی توخالی احتمال زنگ زدن آن با توجه به امکان ورود هوا و رطوبت به داخل آن وجود دارد، کمی بیشتر از چهار پهلو توپر می باشد. استفاده از حفاظ سرنیزه ای دو نیزه و سه نیزه نیز که بسیار متداول هستند، به استحکام و امنیت این حفاظ می افزایند. در نوع سه نیزه این حفاظ، به هر جهت یک نیزه متمایل شده و یک نیزه نیز در وسط آن قرار داده می شود تا دیگر هیچ راهی برای عبور از آن وجود نداشته باشد. در واقع با این تکنیک مشخصات و ویژگی های ممتاز سایر حفاظ های آهنی دیواری به راحتی در این حفاظ نیز گنجانده شده و با توجه به ارتفاع زیاد آن برتری جزئی نیز نسبت به آنها در حفاظ سرنیزه ای ایجاد می نماید.

اصالت حفاظ سرنیزه ای

حفاظ دیواری سرنیزه ای یکی از قدیمی ترین نمونه های حفاظ دیواری هم در ایران و هم در سایر نقاط جهان می باشد. پیشینه استفاده از حفاظ دیواری سرنیزه ای قدمتی بسیار طولانی داشته و سال های بسیار زیادی از عمر استفاده آن در خانه های ایرانی ها می گذرد. اگر سری به خانه های قدیمی و با اصالت شهر بزنید احتمالاً با نمونه های قدیمی این حفاظ روبرو خواهید شد. شاید اگر بخواهیم حفاظ ها را از نظر سن و سال و قدمت و اصالت رتبه بندی نماییم، حفاظ دیواری سرنیزه ای را می تواند پدر حفاظ های دیواری قلمداد کرد. ویژگی های مثبت و مزیت‌های منحصر به فرد این حفاظ باعث شده تا اکنون نیز یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین حفاظ های دیواری در ایران باشد. تولید یک محصول در دراز مدت و ادامه این روند نشان از کارایی بالای آن دارد. در واقع بسیاری از محصولات فلزی امنیتی بعد از گذشت مدتی کارایی خود را از دست داده و سارقان با چون و چند آن آشنا شده و به راحتی از آن عبور می نمایند؛ اما کیفیت بالای حفاظ سرنیزه ای در طول دوران های قبل علاوه بر اینکه از مزیت‌های آن نکاسته بلکه به اصالت و کارایی آن افزوده است.

حفاظ سرنیزه ای یک حفاظ لاکچری

در قدیم استفاده از حفاظ دیواری برای هر کسی امکان پذیر نبوده و تنها ثروتمندان بودند که به حفاظ های دیواری زیبا و جذاب دسترسی داشته و آنها را برای زیبا سازی خانه های خود به کار می بردند. حفاظ زیبا و لاکچری سرنیزه ای نیز به عنوان قدیمی ترین حفاظ دیواری جزء جدایی ناپذیر خانه های لوکس و لاکچری در گذشته بوده و امروز هم این اصالت خود را از دست نداده است. هنوز هم اگر به سمت مناطق لاکچری شهر بروید و نگاهی به نمای این خانه‌های لوکس بیندازید، حفاظ زیبای سرنیزه ای جلوه گر اصلی نمای دیوارهای این خانه ها است؛ اما اکنون همه به راحتی به این حفاظ لاکچری دسترسی داشته و به راحتی می توانند یک نمونه از آن را در خانه و آپارتمان خود داشته باشند. استفاده از متریال و محصولات با اصالت و البته مفید قدیمی یکی از عادات اصلی انسان های اصیل و با ریشه است. آنها همیشه دوست دارند تا به محصولات قدیمی سرد و گرم چشیده اتکا داشته و به هیچ وجه ریسک یک محصول جدید را به خود وارد نسازند. البته این ویژگی رفتاری یک مزیت برای این افراد محسوب شده و آنها سال ها است که با این شیوه زندگی موفقی را پشت سر می گذارند. درباره حفاظ سرنیزه ای نیز این واقعیت صدق کرده و اگر از افراد قدیمی درباره حفاظ های روی دیوار سوال کنید، احتمالاً سرانجام شما با حفاظ سرنیزه ای خواهد بود.

زیبایی منحصر به فرد حفاظ سرنیزه ای

اگر در پیاده روهای مربوط به مراکز اداری و تجاری شهر قدم بزنید، سرسبزی حیاط این اداره ها بزرگ به نوعی جلوه گر خیابان ها نیز شده است. این نمایش دلپذیر در خیابان های قدیمی شهر، به جهت وجود یک حفاظ دیواری بسیار زیبا بر روی دیوارهای این مراکز اداری می باشد. زیبایی منحصر به فرد حفاظ دیواری سرنیزه ای آن را به عنوان نمای اصلی دیوارهای بیرونی ادارات بزرگ معرفی کرده و همچنان نیز شما در خیابان های اصیل ادارات اصیل شهر این حفاظ را مشاهده خواهید کرد. ارتفاع بالای آن در کنار زیبایی که فلزات موازی در آن ایجاد کرده را در کمتر حفاظی می توان یافت. دیدن فضای سرسبز و آزادی های اجتماعی از پشت میله های زندان زیبایی و جذابیت بسیار بالایی دارد؛ اما ایهام عجیبی که در پشت میله های زندان وجود دارد در این است که هر کدام از طرفین می تواند خود را آزاد و رها قلمداد کرده و طرف مقابل را در زندان مشاهده نماید. این ایهام جالب در میله های زندان با حفاظ سرنیزه ای نیز که در دیوارهای کوتاه ادارات داخل شهر وجود دارد، آمیخته شده است. کسانی از داخل شاهد پشت میله های حفاظ سرنیزه ای هستند، سارقین را در زندانی محبوس دانسته و این تصور را دارند که عبور از این میله ها برای کسی امکان پذیر نخواهد بود.

طول عمر و دوام حفاظ سرنیزه ای

شکل هندسی مورد استفاده برای ساخت حفاظ زیبا و جذاب سرنیزه ای باعث دوام بسیار بالای آن و طول عمر زیاد آن شده است. استفاده از فلز با دوام به عنوان ماده اصلی آن طول عمر این حفاظ را حتی در مناطق مرطوب کاملاً تضمین مرده و رنگ های ضدزنگ نیز زیر این ضمانت نامه را برای شما امضاء کرده اند. از این نظر است که می توان ادعا نمود که حفاظ دیواری سرنیزه ای برای سال های بسیار زیاد روی دیوارهای خانه شما جلوه گر باقی خواهد ماند. این حفاظ با توجه به قدمت بسیار بالایی که دارد، این طول عمر را به اثبات رسانده و شما نمونه های چندین ساله آن را می توانید در مناطق مختلف شهر مشاهده نمایید.

تولید حفاظ سرنیزه ای در آهن سازان

نکته مهمی که در تولید حفاظ سرنیزه ای نسبت به سایر حفاظ ها وجود دارد، افزایش ارتفاع این حفاظ بدون افزایش قابل توجه قیمت و هزینه آن می باشد. سایر حفاظ های روی دیوار برای هر مقدار افزایش ارتفاع نیاز به ریزه کاری های بسیار زیاد داشته و وزن آنها نیز با این تغییر به شدت افزایش می یابد؛ اما درباره حفاظ سرنیزه ای این قضیه به این صورت نبوده و با افزایش ارتفاع وزن افزوده زیادی را در آن رؤیت نخواهیم کرد. آگاهی از این نکته و ظرافت های دیگر ساخت حفاظ سرنیزه ای باعث شده است که متخصصین صنایع فلزی آهن سازان حفاظ آهنی سرنیزه ای را با بهترین و مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت برای مشتریان آماده سازند. این قابلیت به شما نیز این اجازه را می دهد تا یک حفاظ روی دیوار بسیار با کیفیت و لاکچری را با یک قیمت مناسب در اختیار داشته باشید.

جمع بندی

اگر بخواهیم ویژگی های ممتاز و شرایط استفاده از حفاظ سرنیزه ای را در چند خط جمع کنیم به موارد زیر خواهیم رسید: • امکان صرفه جویی در هزینه ها با استفاده زا حفاظ سرنیزه ای وجود دارد. • با این حفاظ شما یک دیوار با اصالت و ریشه دار در اختیار خواهید داشت. • ساختمان شما نیز دارای اصالت و شناسنامه خواهد شد. • زیبایی های ظاهری نمای ساختمان شما با استفاده از این حفاظ بیش از پیش نمایان خواهد شد. • هیچ کسی به فکر عبور از دیوارهای ساختمان شما نخواهد افتاد. • امکان اعمال سلیقه در این حفاظ آهنی بیشتر از سایر حفاظ ها می باشد.

call us