حفاظ پنجره

نمونه کارهای حفاظ پنجره (ساده+ فرفورژه + استیل)

حفاظ پنجره:


حفاظ میله ای پشت پنجره یا حفاظ پنجره نیز یکی از سازه های امنیتی و ایمنی ساختمان ها مسکونی و اداری است. این حفاظ پشت پنجره های ساختمان نصب و از ورود افراد متفرقه و سارقین به درون خانه و اراده از طریق پنجره جلوگیری می نماید. جلوگیری از برخورد اشیا بزرگ به شیشه پنجره نیز وظیفه جانبی حفاظ میله ای پنجره برای شما خواهد بود


ایجاد امنیت بیشتر هر چقدر هم که هزینه داشته باشد قطعاً یک سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود. در امروز روز بشر با افزایش سرسام آور قیمت انواع محصولات خانگی ورود یک دزد به خانه شما چیزی شبیه به یک فاجعه خواهد بود. سونامی افزایش دزدان نیز در شهرهای بزرگ ایران به اوج خود رسیده و همه از این درد بزرگ به ستوه آمده اند. در میان کلی محصولات گرانبها استفاده از محصولات امنیتی خانه اوجب واجبات است. در زیر مشخصات و ویژگی های تعدادی از انواع حفاظ پنجره را برای شما گرد آورده ایم و معیارهای انتخاب آنها را نیز به تجربه برای شما بیان کرده ایم تا راه گشایی برای یک انتخاب ایده آل برای شما باشیم.


لزوم استفاده از حفاظ پنجره:


استفاده از حفاظ برای پنجره نه فقط برای طبقات پایین بلکه برای همه طبقات یک ساختمان امری واجب و ضروری می باشد. ایده تولید حفاظ پنجره در ابتدا برای جلوگیری از ورود سارقین و افراد متفرقه به واحد های موجود در طبقات پایین ساختمان شکل گرفته اما در حال حاضر استفاده از آن برای همه طبقات مرسوم شده است. لزوم استفاده از حفاظ پنجره برای همه پنجره های یک ساختمان از جهات مختلفی قابل بررسی می باشد.


اگر به نمای ساختمان خود بنگرید متوجه خواهید شد که استفاده از انواع حفاظ پنجره آن را زیباتر و جذاب تر می نماید. از این گذشته استفاده از این حفاظ تنها باری طبقات پایین کمی از زیبایی نمای کلی ساختمان می کاهد و هارمونی آن را از بین می برد. هر چند وظیفه اصلی حفاظ آهنی پنجره جلوگیری از ورود افراد به داخل خانه می باشد اما این حفاظ کاربردهای دیگری نیز دارد.


انواع حفاظ آهنی پنجره می تواند از شیشه های پنجره شما در برابر برخورد جسم های بزرگ نیز جلوگیری نماید. اگر توپ بازی بچه ها در کوچه به سمت پنجره شما شلیک شود در صورت نبود این حفاظ منجر به شکسته شدن شیشه گران قیمت پنجره شما خواهد شد اما بودن این حفاظ این نگرانی را برای همیشه از میان خواهد برد.


با همه این اوصاف وقتی به صدماتی که از ورود یک دزد به درون خانه ما به وجود می آید می اندیشیم و می دانیم که وجود یک حفاظ پنجره می تواند همه این نگرانی و صدمات احتمالی را محو کند، لزوم استفاده از حفاظ آهنی برای پنجره خانه بیش از پیش مشخص می شود.


انواع حفاظ پنجره:


تنوع زیادی در انواع حفاظ های آهنی پنجره وجود دارد که هر کس بسته به سلیقه خود و نوع کاربری که از آن نیاز داشته باشد می تواند یکی از انواع مدل های آن را انتخاب نماید. مشتریان و کاربران این حفاظ ها باید دقت داشته باشند که هر کدام از حفاظ های پنجره ها دارای ویژگی ها و مزیت هایی هستند و قیمت خاص خود را دارند. از این جهت این دسته بندی تنها برای تمایز بین ساختار تشکیل دهنده آنها نبوده و شما باید معیارهای مختلفی را در آنها ببینند. انواع مدل های حفاظ پنجره به شرح زیر می باشد.


حفاظ پنجره ساده:


این نوع حفاظ آهنی از مجموعه ای از میله های عمودی منظم و با فواصل یکسان ساخته شده که به وسیله دو میله افقی در بالا و پایین به همدیگر متصل می شوند. فاصله میله ها در این حفاظ به گونه ای انتخاب می شود که کسی از آن عبور نکند. برای زیبایی این حفاظ نیز گاهی اوقات از برخی از اشکال ساده در بالا و پایین و یا وسط آن استفاده می شود.


در حفاظ پنجره ای ساده فاصله میله ها با هم یکسان بوده تا زیبایی ظاهری آن حفظ شود. این امر هم از جهت زیبایی و هم از نظر یکنواخت بودن ساخت این حفاظ می باشد. هر چند استفاده از شکل های گوناگون در این حفاظ مرسوم نبوده و علت نامگذاری آن به حفاظ پنجره ساده به خاطر سادگی آن است اما استفاده از چند شکل کوچک و ساده مانند پیکان در بالا و پایین یا یک لوزی در وسط از ظرافت های ساخت این حفاظ می باشد که شما هنگام تهیه می توانید از سازنده این موارد را درخواست نمایید.


حفاظ پنجره استیل:


حفاظ پنجره استیل نیز یک نوع حفاظ پنجره مشابه با مورد قبلی اما از جنس استیل است. این فلز در کنار درخشندگی و براق بودن زیبایی های درونی خاصی دارد که نمی تواند به راحتی از کنار آن گذشت. فلز استیل همان طور که می دانید به ضد زنگ بودن و عدم تخریب پذیری در برابر رطوبت معروف بوده و استفاده از این فلز در یک حفاظ پنجره این خصوصیات را به آن نیز بسط می دهد.


دقت داشته باشید که این نوع حفاظ نیز مشابه حفاظ قبلی بیشتر در طرح های ساده و معمولی ساخته شده و در مواردی هم از اشکال مختلفی برای زیبایی و جذابیت در ساخت آن استفاده می شود. اگر به دنبال حفاظ استیل برای پنجره خانه خود هستید طرح های خیلی شلوغ و پیچیده را فراموش نموده و سعی کنید از طرح های زیبای کم تراکم آن بهره ببرید. زیبایی و درخشندگی استیل در طرح ها و شکل های ساده خود پر رنگ تر و نمایان تر می باشد و زیبایی پنجره خانه شما را به اوج خود می رساند.


حفاظ پنجره فرفورژه:


پیچیده ترین نوع حفاظ پنجره فلزی می باشد که در آن انواع طرح ها و شکل های بسیار زیبا و البته پیچیده در نظر گرفته می شود. تماشای این حفاظ هر کسی را به وجد آورده و دقایقی را محو تماشای خود خواهد کرد. هر چند این حفاظ پنجره نسبت به مدل های قبلی کمی گرانتر می باشد اما استفاده از آن ظاهری بسیار زیبا و خوش نقش به نمای ساختمان و نمای بیرونی پنجره شما خواهد بخشید.


اگر از بیرون به حفاظ پنجره فرفورژه نگاه کنید گویا یک تابلوی نقاشی فلزی را می نگرید. این پیچیدگی در طرح های مختلف حفاظ پنجره فرفورژه گاهی به قدری زیاد می شود که امنیت و ایمنی را از یاد بیننده بیرون می برد و همه تصور می نمایند که این حفاظ برای زیبایی ظاهری نمای ساختمان جایگذاری شده است.
تنوع طرح ها و نقش های این نوع از حفاظ پنجره این امکان را برای شما فراهم می آورد تا به راحتی نمونه مطابق میل و باب سلیقه خود را پیدا کرده و جلوی پنجره خانه خود نصب نمایید. این حفاظ نیز با قیمت های مناسب خدمت مشتریان ارائه می شود تا علاوه بر یک امنیت و ایمنی یک طرح زیبا را برای خانه خود به ارمغان ببرند.


معیارهای ایمنی حفاظ پنجره:


ایمنی و امنیت یک حفاظ پنجره از جنبه های زیادی قابل بررسی است. وظیفه اصلی یک حفاظ قرار گرفته در جلوی پنجره شما ممانعت از ورود افراد به داخل خانه از طریق پنجره می باشد و از این نظر باید با ویژگی هایی که در خود دارد به هر نحوی از این کار جلوگیری نماید. برای بیان این معیارها ابتدا باید ببینید که سارقین از چه طریقی می توانند از حفاظ آهنی جلوی پنجره شما عبور نمایند.


رد شدن از بین میله های حفاظ، قیچی کردن میله های حفاظ، گشاد کردن فاصله بین میله های آن و عبور از بین آنها و کندن حفاظ از محل اتصال آن به پنجره و یا دیوار از جمله مواردی است که اجازه ورود یک دزد را از حفاظ به درون خانه شما فراهم می آورد. پس مهم ترین معیارهای انتخاب یک حفاظ ایمن پنجره به قرار زیر خواهد بود:


•    فاصله مناسب میله ها و عدم اجازه ورود افراد حتی بچه ها به داخل خانه
•    عدم امکان بریدن میله ها با قیچی آهن بر و وسایلی از این دست
•    استحکام کافی میله ها و عدم امکان گشاد کردن آن با اهرم
•    استفاده از طرح های مختلف در بین میله ها برای اطمینان بیشتر مانند طرح های افقی و یا میله های افقی
•    نصب راحت و ایمن به قاب پنجره
•    زیبایی و ظرافت های ظاهری
•    دسترسی آسان برای رنگ آمیزی و یا شست و شو


نحوه نصب حفاظ پنجره:


نصب حفاظ های مختلف در پنجره ها با چالش هایی همراه است. در ساختمان های جدید سازنده های حرفه ای از قبل میلگردها و اهرم هایی را در محل هایی خاص قرار داده تا بعداً حفاظ پنجره روی آنها و با تکیه به آنها با مطمئن ترین حالت ممکن نصب شود.


برخی از پنجره ها محل و قاب خاصی برای نصب این حفاظ در خود دارا می باشند و در برخی موارد نیز به ناچار حفاظ باید به دیوارها پرچ شود. انواع مختلفی از نصب برای حفاظ پنجره وجود دارد که نصاب با توجه به مشخصات پنجره باید یکی از این موارد را به کار ببندد.


دقت داشته باشید که کار نصب حفاظ برای پنجره ساختمان کاری بسیار حساس و با اهمیت است و هر کسی نمی تواند ایمنی و امنیت لازم در این باره را برای شما فراهم آورد. از این رو مراجعه به یک فرد کاربلد و باتجربه نیاز اساسی شما در هنگام نصب حفاظ برای پنجره های خانه شما خواهد بود.
صنایع فلزی آهن سازان با بیش از سه دهه تجربه در این زمینه کاملترین جزئیات لازم برای این کار را در اختیار داشته و از آنها آگاه است. کار را به کاردان بسپارید.

call us