سقف شیروانی | آردواز

یکی دیگر از تولیدان صنایع فلزی آهن سازان تولید سقف شیروانی یا آردواز می باشد

درباره سقف شیروانی

جالب است بدانید که در زمان های دور در شمال کشور به خصوص دماوند از گل برای درست کردن سقف های شیروانی استفاده می کردند. با گذشت زمان آنها از سیمان برای ساختن ورق ها و سقف های شیروانی استفاده می کردند، اما امروزه از انواع مصالح برای ساختن ورق های شیروانی استفاده می کنند. از این رو قصد داریم در ادامه ی این مقاله شما را با تمامی انواع ورق های شیروانی و کارایی و ویژگی آن ها آشنا کنیم. ورق های روکش دار به عنوان یک پارکت خارجی برای دیوار ها و سقف ساختمان های مختلف استفاده می شود. این ورق ها بسیار سبک هستند و ان ویژگی را دارند که به راحتی نصب شوند، این ورق ها با مقاومت قوی، برای ساخت و ساز های امروزی و جدید بسیار مناسب هستند و می توانند برای بازسازی سقف ها یا چوشش های قدیمی ایده مناسبی باشند. ورق های شیروانی از نوع ورق هایی هستند که، به عنوان مواد عالی برای محیط وسیع و گسترده ای از سبک های معماری استفاده می شود. این ورق ها به علت ویژگی انعطاف پذیری که دارند، از مصالح ساختمانی مهم به شمار می روند، که از آن ها در سقف و دیوار ها استفاده می شود. این ورق ها امکان طراحی ساختار سازه های مختلف را به وجود می آورد. ورق های شیروانی به راحتی نصب می شوند و بسیا مقرون به صرفه هستند، این ورق ها به علت این که قابلیت های قابل توجهی دارند، از آنها در برنامه های مختلفی مانند ساختمان ها، ساخت و ساز های کشاورزی و خانه های جداگانه استفاده می شود.

آردواز چیست؟

سقف شیروانی زیبایی بسیار خاصی دارد و از جنبه های مختلف می تواند باعث زیباسازی نمای ساختمان و حتی ظاهر شهر شود. استفاده از این نوع سقف حتی در برخی از کشورها به عنوان یک جاذبه گردشگری نیز محسوب می شود. آردواز یک محصول ساختمانی است که به طور مختص برای زیبایی و ساخت سطح قابل رویت سقف شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد مختلفی برای ساخت آردواز استفاده می شوند که هر کدام ویژگی و مزیتی به آن اضافه می نمایند. از این ماده برای محافظت از نمای ساختمان نیز استفاده می شود اما در نهایت وظیفه اصلی آن را می توانید در سقف های شیروانی مشاهده نمایید. با این تفاسیر این ماده پرکاربردترین و محبوب ترین ماده برای ساخت سطح بیرونی سقف های شیروانی در تمام دنیا است. امروز هر کسی که حتی یک بار با ساخت سقف شیروانی درگیر شده باشد با این ماده با دوام و زیبا آشنایی داشته و با مزیت های آن آشنا است. برای کسانی که تازه نیاز به استفاده از سقف شیروانی در خانه خود دارند، می خواهیم جزئیات و ویژگی های این ماده را با هم مرور نموده و اطلاعات کافی برای آشنایی اولیه با آن را در اختیار شما قرار دهیم.

طراحی شده توسط صنایع فلزی آهن سازان 09128700940.تاریخ: اردیبهشت 97

مشتری: حسن زاده

دسته بندی: طراحی و اجرا

مکان: آبسرد

امتیاز:مشاهده سایت پروژه

موارد استفاده از آردواز

همانطور که بیاش شد برای مناطقی که در آنها سقف های شیروانی مرسوم هستند، استفاده از آردواز بسیار شایع بوده و اولین مورد استفاده از این ماده در سقف های شیروانی خانه ها و برای زیبایی و محافظت از آن است. از آردواز برای محافظت از نمای اصلی ساختمان در برابر رطوبت، آب و سایر صدمات احتمالی نیز استفاده می شود و از این جهت گستره کاربرد آن بسیار زیاد است. از این ماده در سقف های شیروانی سوله ها، سقف های شیروانی محافظ درب ورودی ساختمان، محافظ پنجره ها، سقف شیروانی آلاچیق ها و از این دست استفاده می شود.

ویژگی های ممتاز آردواز

اولین ویژگی اصلی آردواز زیبایی آن است. این نوع از مصالح ساختمانی با ترکیباتی که دارد بسیار زیبا و درخشان می باشد. آردواز از موادی ضد آب ساخته می شود. استفاده از آزبست در این ماده باعث ضد آب شدن آن می شود. همانطور که می دانید رطوبت یکی از مخرب ترین قدرت های طبیعت در ساختمان ها و سازه های انسانی است که مصالحی از این دست می توانند در مقابل این قدرت طبیعت مقاومت داشته باشند. شرایط برای استفاده از رنگ های دلخواه آردواز فراهم است. این نوع از مصالح قابلیت رنگ پذیری داشته و شما این امکان را دارید که از آن در رنگ های باب میل خود استفاده نمایید. قابلیت استفاده در شکل های هندسی مختلف نیز یکی دیگر از قابلیت های این ماده است. در واقع شما این امکان را با این ماده خواهید داشت تا انواع شکل های هندسی زیبا و جذاب را روی سقف خانه خود داشته باشید. اندازه های مختلفی از این ورقه ها موجود بوده که امکان طرح سازی با آن را راحت تر می نماید.

مزیت های آردواز برای ساختمان ها

با ویژگی های اصلی آردواز آشنا شدیم. این ماده در کنار ویژگی ها و مشخصات فیزیکی مزیت هایی را نیز برای ساختمان ها ایجاد می نماید که دانستن آنها کمک زیادی برای انتخاب این ماده از جانب شما خواهد بود. یک سقف شیروانی کاملاً ضد آب داشته باشید. استفاده از این ماده بر روی سقف شیروانی خانه ها و ساختمان ها این سقف ها را تبدیل به یک سقف کاملاً ضد آب خواهد نمود. این ویژگی در مصالح ساختمانی دیگر با شدت کمتری وجود داشته و بسیاری از مصالح نیز با گذشت زمان قدرت نفوذ ناپذیری خود را در برابر آب از دست می دهند؛ اما این ورقه ها سقف خانه شما را برای همیشه از نفوذ آب بیمه خواهند نمود. از جاری شدن آب روی نمای ساختمان بترسید. جاری شدن آب روی نمای ساختمان یک اثر مخرب و ویران کننده روی آن باقی خواهد گذاشت و تمام آلودگی های طبیعی را روی آن تثبیت خواهد کرد. تمیز کردن این نما بسیار سخت بوده و برخی قسمت های آن نیاز به کار تخصصی برای تمیزی خواهند داشت. استفاده از این ورقه های زیبا اما مانع از جاری شدن آب روی نمای ساختمان و پنجره ها می شود و یک محافظ خوب برای آنها خواهد بود. سایبانی همیشگی برای آلاچیق ها. استفاده از ورقه های آردواز برای ایجاد سایبان آلاچیق ها آنها را نیز برای شما تبدیل به یک سایبان همیشگی خواهد کرد. زیبایی منحصر به فردی که همیشه آرزوی آن را داشتید. فقط کافی است که گشتی در فضای صفحات اینترنت زده و نمونه پروژه های انجام یافته با آردواز را در سرتاسر جهان مشاهده نمایید. زیبایی این ماده بر روی ساختمان ها و سقف های شیروانی غیر قابل انکار و بی حد و اندازه خواهد بود. با دیدن این تصاویر دیگر شکی در انتخاب آن نخواهید نمود و بلافاصله نسبت به تهیه آن اقدام خواهید کرد.

آردواز یا سایر مصالح مشابه؟

مصالح بسیار متنوعی برای پوشش سقف شیروانی خانه ها و محافظت از درهای ورودی اصلی ساختمان ها وجود داشته که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برخی از این مصالح حتی تجربه چندین ساله را در ایران پشت سر گذاشته و در بسیاری از ساختمان های ویلایی نمونه ها آنها قابل رویت است. سخن گفتن درباره بدی های مصالح مشابه کمی دور از انصاف و رسالت علمی است. صنایع فلزی آهن سازان که تجربه بسیار زیادی در اجرای حفاظ های آهنی به کار رفته در ساختمان و نصب و طراحی آردواز در آنها را دارد، در این کار بسیار وارد بوده و بر تمام مزیت های ممتاز آردواز در ساختمان شما آگاه است. از این جهت در مقایسه مصالح مختلف به کار رفته در طراحی و اجرای سقف های شیروانی بهتر است مزیت های آردواز را بار دیگر بررسی کرده و خودتان این مزیت ها را در ذهن خود حلاجی نمایید. هر کسی در مقایسه ویژگی های مثبت آردواز متوجه برتری فاحش این ماده نسبت به سایر مصالح خواهد شد و خیلی نیاز به توضیح در این باره نیست؛ اما یک ویژگی و مزیت این ماده که با چشم نیز قابل رویت است نسبت به سایر موارد در اولویت قرار دارد و آن هم زیبایی منحصر به فرد و خاص آن است که در کمتر مصالح مشابهی قابل مشاهده خواهد بود. استفاده از این ماده در ویلاها و ساختمان ها باعث لوکس شدن آنها شده و یک رقم به زیبایی آنها افزوده خواهد کرد.

آردواز و زیبایی

درباره زیبایی آردواز و هارمونی آن در سقف های شیروانی ساختمان ها با شما صحبت کردیم. این زیبایی اما یک زیبایی معمولی نبوده که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. به راحتی می توان ادعا نمود که زیبایی حاصل از این ماده بر روی ساختمان شما از گرانبهاترین مواد به کار رفته و از قیمتی ترین سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان نیز بیشتر خواهد بود.

همه ویژگی های یک محافظ خوب

آردواز در کنار همه مزیت های خود در ساختمان ها و ویلاها نقش یک محافظ را نیز دارا می باشد. یک محافظ خوب دارای چه ویژگی هایی بوده و شما برای انتخاب یک محافظ چه معیارهایی را در آنها بررسی می نمایید؟ برای روشن شدن این موضوع بهتر است نگاهی به محافظین انسانی در کشورهای مختلف بیندازیم. افراد سیاسی و سلبریتی های هر کشوری از محافظ های مخصوص به خود استفاده می نمایند. اگر دقت کرده باشید همه این محافظ ها معمولاً از افرادی شیک و خوش پوش انتخاب می شوند که علاوه بر اینکه دارای اندام ورزشکارانه هستند، لباس های رسمی و زیبایی به تن دارند. یکی از دلایل استفاده از این محافظ ها توسط این افراد در نمایش زیبایی های خودشان است. استفاده از یک محافظ با لباس بد سلیقه و ناجور می تواند این افراد را در جامعه به افرادی بد سلیقه و بد پوش تبدیل نماید. در واقع سلیقه و زیبایی لباس محافظین تأثیر مستقیم روی نظر دیگران درباره این افراد خواهد داشت. این نظریه درباره محافظ های غیرانسانی در ساختمان ها و بناهایی از این دست نیز کاملاً صادق است. شما حتماً باید برای محافظت از ویلای لوکس و لاکچری خود یا ساختمان زیبای خود از محافظی زیبا و شیک استفاده نمایید. آردواز در کنار زیبایی منحصر به فرد خود دارای مزیت های ساختاری نیز بوده و از این جهت یک نوع مصالح ساختمانی و محافظ کاملاً ورزیده و همیشه آماده محسوب می شود.

آردواز در صنایع فلزی آهن سازان

نصب آردواز در ساختمان های امروزی لم و پیچیدگی های خاص خود را دارا است. اگر بخواهیم از این ماده به صورت ساده و بدون طرح در سقف شیروانی خانه خود استفاده نمایید و یا اینکه از طرح های مختلف در آن بهره ببرید خیلی تفاوتی نداشته و شما حتماً باید از یک گروه حرفه ای در این کار استفاده نمایید. لازم به یادآوری است که آردواز در کنار همه ویژگی های خود قرار است پوششی برای سقف خانه های شما باشد. از این جهت از این ورقه ها باید با نظم و شرایط خاصی برای پوشش سقف استفاده شود تا هیچ روزنه ای برای عبور آب در آنها وجود نداشته باشد. گروه حرفه ای صنایع فلزی آهن سازان سال های بسیار زیادی است که در زمینه طراحی و نصب آردواز در سقف های شیروانی فعالیت داشته و کارشناسان و تکنسین های این شرکت در حال حاضر با چشم بسته نیز توانایی نصب این مصالح را روی سقف های شیروانی دارا می باشند. شما به راحتی و تنها با یک تماس می توانید از مشورت با ما استفاده نموده و یک تیم کاملاً حرفه ای در این زمینه را در اختیار داشته باشید.

call us